رد کردن لینک ها

بزرگترین مزرعه های خورشیدی جهان قسمت دوم

در ادامه ی مقاله قبلی که به بررسی ۴ نیروگاه بزرگ خورشیدی جهان پرداختیم ، در این مقاله به معرفی چهار نیروگاه دیگر خواهیم پرداخت.اگر دنبال کننده اخبار حوزه‌ی انرژی خورشیدی باشید این مقاله برای شما می‌تواندجذاب واقع شود. چرا که با آشنایی در خصوص پارک‌ها و مزارع بزرگ خورشیدی در سراسر دنیامی‌توانید از این پارک‌ها ایده بگیرید. از طرفی اگر دنبال اپلای کردن و ادامه کار یا تحصیل در این زمینه در خارج از کشور هستید با دانستن فرصت‌های مناسب جهانی می‌توانیدانتخاب‌های قوی‌تری داشته باشید.

با همراهی مجله آموزشی همیار سولار از اخبار روز مطلع شوید.

این نیروگاه در منطقه ای به نام Zhongwei, Ningxia واقع شده است.بزرگترین نیروگاه خورشیدی در دنیا از نظر تولید انرژی می باشد و ۱۲۰۰کیلومتر مربع از ۳۶۷۰۰ کیلو متر مربع کویر Tengger را پوشش داده است .مساحت این نیروگاه بزرگ تقریبا با یک پنجم استان البرز برابر است . مقیاس این نیروگاه ۱۵۴۷ مگاوات می باشد.

Al Maktoum solar park - بزرگترین مزرعه های خورشیدی جهان قسمت دوم

نیروگاه خورشیدی Mohammed bin Rashid Al Maktoum در امارات

چشم انداز این نیروگاه برای سال ۲۰۲۰ تولید ۱۰۰۰ مگاوات برق پاک در سال می باشد.همچنین سرمایه گذاران اماراتی ادعا کرده اند که تا سال ۲۰۳۰ این رقم را به ۵ برابر وضعیت سال ۲۰۲۰ افزایش خواهند داد و تبدیل به بزرگترین نیروگاه جهان می شوند تا سالانه ۶٫۵ میلیون تن دی اکسید کربن را کاهش دهند.

اینم میتونه مفید باشه :  بزرگترین مزرعه های خورشیدی جهان قسمت اول

Al Maktoum2 solar park - بزرگترین مزرعه های خورشیدی جهان قسمت دوم

این نیروگاه علاوه بر تولید انرژی پاک برای ساکنان دبی دارای مرکز نوآوری ، مرکز تحقیق و توسعه ، آزمایشگاه ها و کارخانه آب شیرین سازی خورشیدی می باشد.فناوری استفاده شده در این نیروگاه متمرکز کننده خورشیدی می باشد.

Bhadla solar park - بزرگترین مزرعه های خورشیدی جهان قسمت دوم

پارک خورشیدی جواهر راجستان در هند

این نیروگاه در منطقه ای به نام Rajasthan’s Jodhpur با مساحتی در حدود ۴۵ کیلومتر مربع قرار دارد.تقریبا برابر با مساحت گرگان می باشد.

هنگامیکه تمامی ۴ فاز این پروژه به پایان برسد ۲۲۵۵ مگاوات برق تولید می کند و تا سال دسامبر ۲۰۱۹ شروع به کار خواهد کرد.بیش از یک میلیون سلول خورشیدی در حال حاضر نصب شده است با این حال تنها ۱۵ درصد کل پارک اجرا شده است. BK Dosi مدیر اجرایی شرکت انرژی های تجدید پذیر Rajasthan توسعه دهنده اصلی این پروژه گفت که پروژه جواهر راجستان و نمایشگاه جز برنامه های اصلی توسعه ی انرژی خورشیدی هند است.

pavagada solar park - بزرگترین مزرعه های خورشیدی جهان قسمت دوم

پارک خورشیدی پاواگادا در هند

این پارک ۵۳ هکتار از زمین های جنوب هند را در برگرفته است (هم مساحت با شهر زنجان) و ارزش زمین ها را چند برابر کرده است.این پارک خورشیدی به مقیاس ۶۰۰ مگاوات می باشد.در چشم انداز این پارک خورشیدی آمده است که در فاز بعدی به ۱۴۰۰ مگاوات و در فاز سوم به ۲۰۰۰ مگاوات ارتقا پیدا کند.

بازگشت به بالای صفحه
مجله ایمیلی انرژی خورشیدی
الآن می تونید به صورت رایگان عضو بشید
می خواهم عضو شوم
نه ممنون
close-link

دانلود رایگان کتاب

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید.همچنین لطفا ایمیل یکی از دوستان خود را وارد کنید تا با همیار سولار آشنا شود
دانلود رایگان کتاب