رد کردن لینک ها

بزرگترین مزرعه های خورشیدی جهان قسمت اول

در این مقاله به بررسی بزرگ‌ترین نیروگاه‌های خورشیدی احداث شده در سراسر دنیا خواهیمپرداخت. اگر دنبال کننده اخبار حوزه‌ی انرژی خورشیدی باشید این مقاله برای شما می‌تواندجذاب واقع شود. چرا که با آشنایی در خصوص پارک‌ها و مزارع بزرگ خورشیدی در سراسر دنیامی‌توانید از این پارک‌ها ایده بگیرید. از طرفی اگر دنبال اپلای کردن و ادامه کار یا تحصیل در این زمینه در خارج از کشور هستید با دانستن فرصت‌های مناسب جهانی می‌توانیدانتخاب‌های قوی‌تری داشته باشید.
همراه ما باشید تا با بزرگ ترین مزرعه های جهان آشنا شوید.

solar8 - بزرگترین مزرعه های خورشیدی جهان قسمت اول

نیروگاه خورشیدی کموتهی در هند

اولین نیروگاه که میخواهیم بررسی کنیم مزرعه ی خورشیدی کموتهی در تامیل Nadu واقع شده در جنوب هند است.این نیروگاه خورشیدی دارای ظرفیت نیروگاهی به بزرگی ۶۴۸ مگاوات می باشد.

مزرعه ی خورشیدی کموتهی  مساحتی به اندازه ۲۵۰۰ هکتار را در بر می گیرد و شامل ۲۵۰۰۰۰۰ پنل خورشیدی می باشد.همچنین تخمین زده شده است که این نیروگاه برای تامین برق ۷۵۰۰۰۰ نفر کافی می باشد.

این نیروگاه با هزینه‌ای بالغ بر ۶۷۹ میلیون دلار در سپتامبر ۲۰۱۶ ساخته شده است و نکته جالب در این نیروگاه در این است که این مزرعه خورشیدی توسط ربات هایی تمیز می شود که از خود پنل‌های خورشیدی انرژی لازم برای خود را تامین می کنند.

longyangxia dam - بزرگترین مزرعه های خورشیدی جهان قسمت اول

نیروگاه خورشیدی لنگینگخیا دم در چین

پارک خورشیدی لنگینگخا دارای ظرفیت ۸۵۰ مگاوات می باشد و برای مصرف برق ۲۰۰ هزار خانواده کافی می باشد. این نیروگاه خورشیدی در فلات تبت در شمال غربی چین و در استان قینقی قرار دارد .پارک خورشیدی لنگینگخیا  توسط شرکت سرمایه گذاری  ست پاور یکی از پنج شرکت بزرگ تولید برق در چین به بهره برداری رسیده است . فاز اول این نیروگاه در سال ۲۰۱۳ و فاز دوم آن در سال ۲۰۱۵ با هزینه‌ای بالغ بر ۹۲۰.۸۴ میلیون دلار به پایان رسید

اینم میتونه مفید باشه :  بزرگترین مزرعه های خورشیدی جهان قسمت دوم

Kurnool Ultra Mega - بزرگترین مزرعه های خورشیدی جهان قسمت اول

پارک خورشیدی کورنول اولترا مگا در هند

پارک خورشیدی کورنول اولترا مگا مساحتی در حدود ۵۹۳۲.۳۲ هکتار در منطقه کورنول و اندهرا پردش پوشش می دهد . ظرفیت تولیدی این نیروگاه ۱۰۰۰ مگاوات می باشد و برای ساخت این نیروگاه در پارک خورشیدی  کورنول چهار میلیون پنل خورشیدی که هرکدام با ظرفیتی بین ۳۱۵ تا ۳۲۰ وات هستند نصب شده است. در روز‌های خورشیدی این نیروگاه قابلیت تولید بیش از ۸ میلیون کیلو وات ساعت انرژی الکتریکی را دارد. این نیروگاه تقریبا برای تقاضای کل منطقه کورنول  کافی می باشد و حالت جزیره‌ای در این منطقه بوجود آورده است.

Enel Villanueva - بزرگترین مزرعه های خورشیدی جهان قسمت اول

مزرعه خورشیدی انل ویلنووا در مکزیک

این نیروگاه خورشیدی در منطقه‌ای به نام کهویلا واقع شده است . دارای ۲.۳ میلیون پنل خورشیدی و مساحتی در حدود ۲۴۰۰ هکتار را در این منطقه اشغال کرده است . این مزرعه ی خورشیدی قابلیت تولید بیش از ۱۷۰۰ گیگاوات ساعت انرژی را در طول یک سال به طور کاملا عملیاتی را دارد که انتظار میرود فاز نهایی بهره برداری این مزرعه ی خورشیدی تا نیمه دوم سال ۲۰۱۸ به پایان برسد.

گروه انل تقریبا ۶۵۰ میلیون دلار برای ساخت این نیروگاه سرمایه گذاری کرده اند. این نیروگاه بیش از ۴۱ درصد تکمیل شده است که معادل ۳۱۰ مگاوات می باشد.

بازگشت به بالای صفحه
مجله ایمیلی انرژی خورشیدی
الآن می تونید به صورت رایگان عضو بشید
می خواهم عضو شوم
نه ممنون
close-link

دانلود رایگان کتاب

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید.همچنین لطفا ایمیل یکی از دوستان خود را وارد کنید تا با همیار سولار آشنا شود
دانلود رایگان کتاب